Brak aktywnych ankiet.

Wydarzenia

Wygrany sparing z rezerwami Tworkowa

• autor: LKSLYSKI, 2020-03-08 09:05
W sobotę 7 marca nasza drużyna zagrała mecz kontrolny z rezerwami LKS-u Tworków. Mecz został rozegrany na lyseckim boisku co na tym etapie przygotowań jest ważne, by przed startem rozgrywek móc zagrać na naturalnej nawierzchni.Spotkanie ostatecznie wygraliśmy 10:0.Bramki zdobyli:B.Kłosek * 4T.Langer *3P.KonsekM.NowakowskiM.PalicaLysecka drużyna wystąpiła w składzie:Testowany 1 - M.Pastor(W.Burda), K.Janoszek, D.Mrozek(Ł.Molendowski), J.Kogut - P.Konsek, M.Nowakowski, Ł.Kuczera, M.Palica - T.Langer, B.Kłosek

Mini-Chat

Aktualności

Przegrana w drugim sparingu

• autor: LKSLYSKI, 2020-03-03 07:56

W minioną sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Radlinie zagraliśmy mecz sparingowy z LKS-em Gamów.

Drugi mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym zakończył się porażką naszej drużyny 2:3. Miejmy nadzieję, że w meczu o punkty z tym rywalem zdobędziemy komplet punktów.

Skład Lysek w pierwszej połowie:

Testowany 1 - D.Mrozek, K.Janoszek, P.Konsek, J.Kogut - M. Palica, M.Nowakowski, R.Malejka, Ł.Kuczera - B.Kłosek, T.Langer(A.Pakura)

Skład Lysek w drugiej połowie:

D.Wawoczny - W.Burda, D.Mrozek(R.Malejka), K.Janoszek, J.Kogut - M.Pastor, P.Konsek, Ł.Kuczera, A.Pakura - B.Kłosek(M.Łaciński), T.Langer (Cz.Wojciechowski).

Bramki zdobyli:

J.Kogut, M.Palica

W tym tygodniu kolejne 2 jednostki treningowe we wtorek 3 marca o godz.18:15 gierka na orliku Piece z KS Szczerbice. W czwartek 5 marca trening na orliku lub sali.

W sobotę 7 marca o godz.13:30 zagramy mecz sparingowy na bocznym boisku w Górkach Śląskich. Naszym rywalem będzie LKS Pstrążna.

Sparing z Grzegorzowicami odwołany

• autor: LKSLYSKI, 2020-02-21 21:14

Jutrzejszy sparing, który miał odbyć się na sztucznym boisku w Radlinie  z LKS-em Grzegorzowice został odwołany z powodu problemów kadrowych naszych przeciwników.

W kolejnym tygodniu plan treningów przedstawia się następująco.

Wtorek 25 luty godz.19:30 boisko orlik Piece

Czwartek 27 luty godz.19:00 sala Lyski

W sobotę 29 lutego o godz.13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Radlinie zagramy mecz sparingowy z Jednością Jejkowice.

Zwycięstwo w pierwszym sparingu.

• autor: LKSLYSKI, 2020-02-20 08:22

W minioną niedzielę 16 lutego lysecki zespół zagrał pierwszy mecz kontrolny. Naszym przeciwnikiem była drużyna rezerw Buk Rudy. Mecz odbył się na bocznym boisku w Rudach. W tym spotkaniu zagrało kilku zawodników, którzy powinni wzmocnić nasz zespół w nadchodzącej rundzie. Z różnych powodów w tym meczu nie mogło wystąpić kilku zawodników, którzy reprezentowali nasz klub w rundzie jesiennej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2, jednak najważniejsze że w sparingu mogliśmy zobaczyć kilku zawodników przymierzanych do gry w zespole oraz to, że dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy skorzystać z gry na naturalnym boisku.

Drużyna LKS-u Lyski wystąpiła w następującym  składzie:

Pierwsza połowa: testowany 1, J.Kogut, R.Kotala, D.Mrozek, testowany 5 (M.Pastor), Ł.Kuczera, M.Nowakowski, testowany 2 (testowany 4), testowany 3, A.Pakura , B.Kłosek

Druga połowa: D.Wawoczny, M.Pastor, J.Kogut, R.Kotala, W.Burda, Ł.Kuczera,  M.Nowakowski, M.Palica, testowany 3 (T.Perenc), A.Pakura (testowany 2), B.Kłosek (testowany 4)

W.Burda x2,

Testowany III *2,

B.Kłosek ,

Ł.Kuczera,

M.Palica

W sobotę kolejny sparing, tym razem z naszym ligowym rywalem, LKSem Grzegorzowice. Mecz odbędzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Radlinie o godz.17:00. W piątek o godz.16:15 trening na orliku w Piecach.

Nowy trener LKS-u Lyski.

• autor: LKSLYSKI, 2020-02-08 13:31

Z końcem stycznia drużyna LKS-u Lyski rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Póki co zespół odbył 4 jednostki treningowe a od niedzieli 16 lutego drużyna będzie rozgrywać mecze sparingowe.

Od jutrzejszego treningu 11 lutego zespół do rundy wiosennej będzie się przygotowywał pod wodzą nowego trenera bardzo dobrze znanego w Lyskach Damiana Cicheckiego.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników osiąganych z lyseckim zespołem.

W tym tygodniu treningi:

Wtorek 11 lutego godz.19:30 boisko orlik Piece

Czwartek 13 lutego godz.19:00 sala Lyski

Niedziela 16 lutego mecz sparingowy z Buk Rudy II (boisko w Rudach) godz.11:00

Zarząd klubu pragnie poinformować, że już jest możliwość zakupu karty kibica u prezesa klubu P.Stanisława Kuczery.

LKS Lyski rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej

• autor: LKSLYSKI, 2020-01-27 15:13

We wtorek 28 stycznia o godz.17:30 drużyna LKS-u Lyski startuje z przygotowaniami do rundy.

Pierwszy trening odbędzie się w pobliżu naszego boiska, gdzie będzie głównie kładziony nacisk na wydolność tlenową.

W czwartek 30 stycznia o godz.19:00 zespół spotka się na kolejnej jednostce treningowej na lyseckiej sali przy szkole. Na czwartkowych treningach zespół skoncentruje się głównie na przygotowaniu siłowym.

Z czasem otwarcia lyseckiego orlika zespół wtorkowe zajęcia będzie odbywał na obiekcie przy ul.Dworcowej.

Do pierwszego meczu mistrzowskiego 21 marca z Rzuchowem zespół będzie mieć 16 jednostek treningowych oraz zostało zaplanowanych 6 gier sparingowych.

Lista naszych sparingpartnerów w dalszej części newsa.

Podsumowanie 2019 roku

• autor: LKSLYSKI, 2020-01-02 12:33

Dopiero co pożegnaliśmy stary rok 2019 i przywitaliśmy Nowy 2020 rok. Z tej okazji Zarząd klubu LKS Lyski pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia zawodnikom i sympatykom naszego klubu, dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich założonych celów.Rok 2019 to już historia w dalszej części newsa postaramy się podsumować miniony rok nie tylko pod kątem wyników.

Kliknij, więcej by przejść do podsumowania

Podsumowanie rundy jesiennej.

• autor: LKSLYSKI, 2019-11-21 21:07

W ostatniej XV serii spotkań raciborskiej klasy B podejmowaliśmy zespół z Zawady Książęcej, która zajmowała drugą pozycję w tabeli. Nasz zespół z jednym punktem mniej od Zawady znajdował się na 4 pozycji wraz z Rozwojem Bełsznica. Wygrywając ten mecz mogliśmy się znaleźć przynajmniej w pierwszej trójce. Niestety ta sztuka nie udała się naszemu zespołowi, bowiem przegraliśmy aż 1:4 chociaż ten wynik aż tak nie odzwierciedla przebiegu meczu.

W pierwszej połowie nasz zespół zdecydowanie był bliższy wyjścia na prowadzenie, jednak zabrakło skuteczności, dodatkowo przedwcześnie z boiska z powodu kontuzji musiało zejść 2 zawodników.

Początek drugiej połowy rewelacyjnie rozpoczynają goście od przepięknej bramki z dystansu grającego trenera Dariusza Binka. Nasz zespół w następnej minucie wyrównuje. Skrzydłem pociągnął wprowadzony w pierwszej połowie A.Pakura doskonale dośrodkowując na głowę doświadczonego Cz.Wojciechowskiego.

Nasz zespół mimo swoich problemów w tym meczu mógł ustawić sobie mecz m.in. znakomita okazja T.Langera powinna zakończyć się bramką. Co nie udało sie Lyskom  w końcu wyszło najlepszemu strzelcowi gości T.Sobeczko, który zdobył bramkę na 2:1 w 62'(przy tej sytuacji wydaje się że lepiej mógł zachować sie nasz bramkarz). Nasz zespół nie mając nic do stracenia zagrał jeszcze bardziej ofensywnie, licząc chociażby na wyrównanie. Niestety kolejna kontuzja naszego obrońcy jeszcze bardziej utrudniła to zadanie. W 77' T.Sobeczko zdobywa drugiego gola i nasz zespół był już w naprawdę trudnej sytuacji. W samej końcówce meczu Zawada Ks. ustala wynik na 4:1 i cieszy się z cennych 3 punktów i zajmuje 2 miejsce w tabeli. Nasz zespół po tej porażce dał się jeszcze wyprzedzić Zawadzie Wodzisławskiej, jednak porażki Brzezia i Bełsznicy spowodowały że różnice punktowe są znikome i runda wiosenna zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem zespołów pretendujących do klasy A jest co najmniej osiem.

kliknij, więcej aby przejść do podsumowania rundy

Umacniamy się w czołówce tabeli.

• autor: LKSLYSKI, 2019-11-10 20:51

W meczu XIV kolejki raciborskiej B-klasy zagraliśmy się na trudnym terenie w Owsiszczach. Był już to przedostatni mecz tej rundy.

Spotkanie nie było łatwą przeprawą o zwycięstwo musieliśmy walczyć do ostatnich minut spotkania. W tym meczu mieliśmy sporo sytuacji bramkowych, jednak brakowało skuteczności, aby mecz szybciej rozstrzygnąć na swoją korzyść. Trzeba oddać rywalom, że także mieli swoje okazje do zdobycia gola, ale nie były one tak klarowne jakie miał lysecki zespół.

kliknij, więcej aby przeczytać krótką relację

Wygrywamy w Czyżowicach.

• autor: LKSLYSKI, 2019-11-03 19:44

W XIII kolejce raciborskiej B-klasy zmierzyliśmy na wyjeździe z rezerwami Naprzodu Czyżowice.

Spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 4:2, dzięki trzem zdobytym punktom awansowaliśmy na piąte miejsce w tabeli i mamy już tylko 1 punkt straty do trzeciej Zawady Książęcej z którą zagramy w ostatnim meczu tej rundy.

Dzsiejsze spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla naszego zespołu. T.Langer wykorzystał znakomite podanie podanie z głębi pola wykorzystując swoją szybkość nie dał szans obrońcy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans.

Niestety po tej bramce lysecki zespół nie grał najlepiej co wykorzystali gospodarze najpierw doprowadzając do wyrównania a następnie zdobyli bramke dającą prowadzenie. Jeszcze przed przerwą nasz zespół wyrównuje po faulu na na B.Kłosku sam poszkodowany ustawił piłkę na jedenastym metrze i wyrównuje stan meczu. Nasz zespół poszedł za ciosem i zdobywa jeszcze przed przerwą bramkę. Jej autorem Ł.Kuczera. Do przerwy 3:2.

W drugiej części meczu nasz zespół już w pełni kontrolował wydarzenia boiskowe. Bramkę na 4:2 zdobył B.Kłosek. Do końca meczu lysecki zespół miał jeszcze wiele okazji do podwyższenia wyniku, jednak skuteczność w dzisiejszym meczu wystarczyła jedynie żeby wygrać spotkanie.

Spotkanie sędziowali:

G.Wojda (sędzia główny)

D.Sypien, W.Błaszczok(sędziowie asystenci)

Teraz nasz zespół czeka kolejne spotkanie wyjazdowe na trudnym terenie w Owsiszczach. Miejmy nadzieję że zespół podtrzymą dobra passę 5 zwyciestw z rzędu co mogłoby pozwolić na włączenie sie do walki o pierwszą trójkę w tabeli co byłoby dobrym wynikiem zważywszy na to, ze po 5 kolejce lysecki zespół zajmował 13 miejsce w tabeli.

Zwycięstwo z Krzyżkowicami

• autor: LKSLYSKI, 2019-10-29 21:41

W niedzielę meczem z Naprzodem 37 Krzyżkowice podtrzymaliśmy passę zwycięstw.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 22' T.Langer zdobywa bramkę z najbliższej odległości.

W 28' prowadzimy już 2:0 po najładniejszej bramce spotkania na strzał z dystansu zdecydował się B.Kłosek kompletnie zaskakując bramkarza gości.

W 33' Krzyżkowice zdobywają bramkę kontaktową nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Lysek.

W 36' rzut wolny B.Kłosek zamienił na rzut karny, bowiem po jego uderzeniu nieprzepisowo piłkę ręką w murze odbił obrońca Krzyżkowic. Uderzenie z jedenastego metra B.Kłoska podwyższyło wynik na 3:1.

Wydawało się że mecz pod kontrolą gospodarzy, ale jeszcze przed przerwą fatalny w skutkach błąd naszego bramkarza i Krzyżkowice przed przerwą znowu zdobywają gola kontaktowego. Do przerwy 3:2.

W drugiej części meczu nasz zespół już miał mecz pod kontrolą nie tracąc żadnej bramki a dodatkowo po akcji T. Langera i dograniu piłki wzdłuż bramki piłkę do własnej bramki kieruje obrońca gości. Mimo jeszcze kilku okazji wynik meczu się nie zmienił i wygrywamy 4:2.

D.Podlasek (sędzia główny)

L.Węglorz, T.Kacorzyk (sędziowie asystenci)

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo. W tabeli sytuacja sie nie zmieniła, bowiem faworyci w tej kolejce nie zawiedli wygrywając swoje mecze.

W najbliższej XIII serii spotkań lysecka drużyna zagra na wyjeździe z rezerwami A-klasowego Naprzodu Czyżowice. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 3 listopada o godz. 14:00.

Wszystkich sympatyków lyseckiej drużyny zapraszamy na mecz do Czyżowic.