Waleczność nagrodzona punktem

• autor: Kanionier, 2011-05-07 19:53

W sobotnie popołudnie drużyna naszych rezerw rozegrał kolejny mecz o ligowe punkty. Naszym rywalem była wyżej ulokowana drużyna z Zawady Książęcej. Po szybkim i pełnym walki meczu na tablicy był remis.

Zgoda Zawada Książęca 2-2 (1-0) LKS Lyski

kliknij więcej, aby przeczytać relację ze spotkania.

Mecz rozpoczęła drużyna gospodarzy . Obie drużyny grały szybko lecz czasem bardzo niedokładnie. Pierwszą groźną sytuacje w 3 minucie stworzyła drużyna gości. M.Gawlyta zagrał piłkę w pole karne. M.Habrama uderzył, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze strzałem z 20 metrów lecz bardzo niecelnym. Później drużyny poszły na "wymianę ciosów" lecz było w tym wiele niedokładności. W 20 minucie w zamieszaniu pod bramką Zawady strzela D.Newe lecz bramkarz był na posterunku. 10 minut później po wrzutce w pole Zawada próbuje strzelić bramkę lecz  piłka poszybowała nad poprzeczką. W 43 minucie Gospodarze wychodzą na prowadzenie po strzale głową i niezdecydowaniu naszych obrońców i bramkarza.

Druga połowa była odrobinę ciekawsza. W 50. minucie R.Foryś uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz pewnie złapał piłkę. Po kilku szybkich akcjach drużyna Zawady próbował pokonać naszego bramkarza strzałami z odległości lecz nic z tego nie wychodziło. W około 75 min. lewą stroną popędził D.Czeszkiewicz, podał wzdłuż bramki, ale nikogo nie było żeby zakończyć to strzałem. W 83 minucie wreszcie zdobyliśmy upragnionego gola. Po wrzucie z autu żaden z obrońców gospodarzy nie fatygował się wybić futbolówki i w zamieszaniu pod bramką gospodarzy sprytem popisał się wprowadzony w drugiej połowie Czeskiewicz. Chwilę później sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny z Zawady i na nasze nieszczęście poszkodowany dobrze go wykonuje. 2 minuty później mogło być już po meczu bo kolejny rzut karny dla gospodarzy lecz tym razem nasz bramkarz udowodnił że też potrafi "jedenastki" bronić. W doliczonym czasie R.Foryś wrzuca piłkę za obrońców a jego brat dobiega do piłki, mija bramkarza i spokojnie umieszcza piłkę w siatce i mamy przerwanie złej pasji.

Skład Lysek II: M.Kuczera - R.Foryś, M.Foryś, M.Kołodziej (D.Bierza), D. Newe - K.Macioszek (D.Czeszkiewicz), M.Gawlyta, R.Kolarczyk (P.Papierok) K.Gwoźdź(T.Procek) -  M.Habram, R.Rudzok

Bramki dla Lysek II strzelali:

- D.Czeszkiewicz

- M.Foryś

autor: zbyszek40 2011-05-07 21:36:44

Profil zbyszek40 w Futbolowo Trzeba dodac jeszcze swietna okazję Marka Habrama sam na sam z bramkarzem. To była dobra ustawiona druzyna, dobra gra , dobre zmiany i troche przy sprzyjajacego szczęścia. Bramka na 2-2 ,po świetnej akcji druzyny gdzie Foryś Mariusz wyszedł jak rasowy napastnik i nie zmarnował doskonałej sytuacji. Brawo dla chłopaków! Te punkty nie sa ostatnimi punkami w tym sezonie !

autor: duplik1 2011-05-07 22:12:55

Profil duplik1 w Futbolowo oo ;p brawo !! :) co do składu to widzę że bracia Foryś nie zrezygnowali pomimo bardzo głośnych zapowiedziach pare tygodni temu ;p

autor: duplik1 2011-05-07 22:16:19

Profil duplik1 w Futbolowo ale żeby nie było ze mam coś przeciwko ;p wręcz przeciwnie ;)

autor: Kanionier 2011-05-08 21:34:38

Profil Kanionier w Futbolowo Dobrze jest.! :)) ..oby teraz wywalczyć coś z Górkami Śl. i z Bogunicami ..bo później mam 3 pkt. za Babice II :))