Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Grad goli w Świerklanach

• autor: LKSLYSKI, 2011-03-05 16:52

W sobotę 5 marca o godz.13.00 na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią w Świerklanach rozegraliśmy kolejny mecz sparingowy z drużyną występująca w rybnickiej A-klasie Orłem Jankowice. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 4:5 (2:1)

Początek meczu to przewaga drużyny z Jankowic, jednak to my  jako pierwsi wychodzimy na prowadzenie po solowej akcji Pawła Papieroka, po kilku minutach nasza drużyna zdobywa bramkę na 2:0 a jej autorem jest Kamil Gawlyta, jednak później nasza drużyna popełniała coraz wiecej błędów czego efektem była kontaktowa bramka dla Jankowic i do przerwy było 2:1 dla Lysek. Początek drugiej połowy to kolejne katastrofalne błędy w naszej obronie i wciagu zaledwie 2 min. tracimy 2 gole i Jankowice obejmują prowadzenie w meczu. Jednak naszą drużynę było jeszcze stać na bramkę wprowadzonego zaraz po przerwie Mateusza Miura, jednak kilka minut później znowu tracimy gola i jest 3:4. Po jednej z ofensywnych akcji Zbyszka Dyczki i faulu na nim przez bramkarza z Jankowic do rzutu karnego podchodzi Jarek Sznajder i pewnym strzałem doprowadza do wyniku 4:4. Niestety po kolejnej stracie Jankowice wychodzą z "kontrą" i strzelają na 5:4 i takim wynikiem ostatecznie zakończyło sie spotkanie.

Do meczu ligowego pozostało 2 tygodnie nasza gra defensywna najlepiej nie wygląda czego dowodem jest  5 straconych bramek z Jankowicami z drugiej strony jednak ciągle nie możemy wystąpić w optymalnym zestawieniu z powodu kontuzji czy chorób. Miejmy nadzięje, że w pierwszym wiosennym meczu z drużyną Brzezia nasza drużyna pokaże swój prawdziwy potencjał i ambicję i dobrze rozpocznie rozgrywki, ponieważ w chwili obecnej dobry start w rozgrywkach wydaje się kluczowy.

Drużyna Lysek wystąpiła w składzie: Świerczek - Sznajder, M.Foryś(Zielonka), R.Foryś, Dyczka - Ziętek, Machoczek, Gawliczek(Miur), Nieszporek - Gawlyta, Papierok(D.Gryt)