Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Wygrana na boisku wicelidera w Studziennej

• autor: LKSLYSKI, 2018-05-02 00:00

Po wysokim zwycięstwie w sobotę nad Kobylą dzisiaj na naszej drodze stanął kolejny trudny przeciwnik aspirująca do awansu do klasy okręgowej LKS Studzienna.

Początek meczu w wykonaniu obu ekip, drużyny grały zachowawczo i konsekwentnie w defensywie, jednak okazje do zdobycia bramek były po obiema bramkami.

Pierwsi na prowadzenie wyszli, jednak gospodarze, którzy otwierają wynik po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie grającego trenera Studziennej Wojtka Grabinioka wprost na głowę kapitana gospodarzy F.Heflingera zostało zamienione na bramkę.

Nasz zespół szukał okazji na bramkę wyrównującą. ta sztuka udała się tuż przed przerwą. Ładną zespołową akcje wykończył K.Gawlyta. Do przerwy wynik 1:1.

Po przerwie nasz zespół konsekwentnie się bronił. Studzienna była groźna, osiągnęła przewagę, jednak defensywa skutecznie rozbijała ataki gospodarzy.

Kiedy wydawało się, ze nasz zespół pierwszy raz w tym sezonie podzieli punktami. Do tej pory zespół grał bezkompromisowo i ten stan utrzymał się także po tym meczu, bowiem na pięc minut przed końcem zwycięskiego gola zdobywa wprowadzony na boisko tuż po przerwie Ł.Kuczera i w naszym zespole zapanowała wielka radość ze zdobytego gola w samej końcówce meczu. Ostatecznie nasz zespół dowozi zwycięstwo do samego końca i mogliśmy się cieszyć z drugiego kompletu puntów w ciągu 3 dni.

Spotkanie sędziowali:

M.Niedziela(sędzia główny)

G.Piwowarczyk, T.Piwowarczyk(sędziowie asystenci)

W innych meczach XXIII kolejki padły następujące wyniki:

Kolejka 23 - 1 maja Dąb II Gaszowice 3-3 Buk Rudy Wielkie 1 maja, 17:00 LKS Brzezie (Racibórz) 0-1 Zgoda Zawada Książęca 1 maja, 17:00 Czarni Nowa Wieś 1-1 Górnik Pszów 1 maja, 17:00 LKS Studzienna (Racibórz) 1-2 LKS Lyski 1 maja, 17:00 Płomień Kobyla 3-1 LKS Chałupki (k. Raciborza) 1 maja, 17:00 Start Pietrowice Wielkie 1-2 KS Kornowac 1 maja, 17:00 LKS Tworków 8-0 Wypoczynek Buków 1 maja, 17:00 Unia II Turza Śląska 0-4 Czarni Gorzyce 1 maja, 17:00

Po dwóch kolejnych zwycięstwach sytuacja w tabeli zespołu poprawiła się dzięki czemu do samego końca rozgrywek powinniśmy powalczyć o czołową szóstkę.

Trening w piątek o godz. 18:00 boisko

W najbliższej kolejce czekają nas Wielkie Derby Gminy Lyski.

Wyjątkowo w niedzielę o godz. 17:00 będziemy podejmować rywala zza miedzy Czarnych Nowa Wieś.

Wszystkich sympatyków lyseckiej piłki zapraszamy na to spotkanie czeka na pewno nas interesujące spotkanie.