Aktualności

Seniorzy wygrywają z osłabionymi Chałupkami, juniorzy...

• autor: LKSLYSKI, 2017-11-14 14:00
Seniorzy wygrywają z osłabionymi Chałupkami, juniorzy deklasują Raszczyce.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej nasz zespół podejmował zespół Chałupek. Goście z pod czeskiej granicy przyjechali w zaledwie dziewięciu ambitnie walcząc do ostatniej minuty.

Nasza drużyna grając w przewadze miała zdecydowaną przewagę, jednak skuteczność tego dnia nie była na najwyższym poziomie.

kliknij więcej, aby przeczytać relację

Wynik meczu w 10' meczu otworzył J.Wojaczek. Już w 20' nasz zespół podwyższa prowadzenie po faulu w polu karnym na M.Janusie rzut karny na bramkę zamienił D.Nieszporek. W 40' po dobrym dośrodkowaniu M.Janusa gola pewnym uderzeniem głową zdobywa B.Kłosek

Po przerwie z jeszcze większą chęcią zdobywania goli Lyski ruszyły do przodu. Już w pierwszych 5 minutach po przerwie Lyski mają co najmniej 3 znakomite okazję do zdobycia bramek. Po dośrodkowaniach z prawej strony byliśmy naprawdę blisko podwyższenia wyniku. Mocne uderzenie z dystansu Ł.Kuczery ląduje na poprzeczce. To mógł być fantastyczny gol, zabrakło niewiele. W 75' prostopadłe podanie G.Stachowiaka wykorzystuje B.Kłosek, który ze stoickim spokojem położył bramkarza na ziemi dopełniając formalności. Wydawało się że już nic złego w tym meczu nie może się wydarzyć dla naszego zespołu, aż nadeszła 89' meczu i bramka z serii piłkarskie jaja. Nasz bramkarz chcąc wybić piłkę na aut będąc będąc naciskany przez napastnika Chałupek feralnie 'ustrzelił' naszego stopera, piłka jeszcze odbijając się od słupka trafia pod nogi zawodnika z Chałupek, który zdobywa bramkę honorową.

Spotkanie sędziowali:

P.Poznański(sędzia główny)

S.Stopa, K.Boczek(sędziowie asystenci)

Po tym zwycięstwie nasz zespół ma 21 punktów na koncie i awansował na siódme miejsce w tabeli.Do rozegrania został ostatni mecz w tym roku(zaległy mecz z IX kolejki) z wiceliderem LKS Studzienna.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 13:00 na boisku w Lyskach.

Treningi w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18:30 na orliku w Lyskach(Obowiązuje obuwie typu tarfy lub płaskie)

Drużyna juniorów młodszych grała w niedzielę ostatni mecz sezonu. Zaległy mecz z IV kolejki z LKS Raszczyce. Nasz zespół miał jeszcze szansę na wygranie grupy, aby tak się stało musieliśmy wygrać najlepiej bardzo wysoko i liczyć w tym wypadku na stratę punktów Rud w Syrynii. Ostatecznie Rudy wygrały 2:1 i zostały mistrzem grupy B Juniorów młodszych. Nasz zespół po bardzo słabej pierwszej połowie prowadził 2:1. Po przerwie lyseccy zawodnicy wzięli się do roboty i zdobywali bramkę za bramkę. Ostatecznie licznik goli zatrzymał się na 13 trafieniach i ostatecznie wygrywamy 13:1 i po meczu mogliśmy na spokojnie podsumować na zakończeniu dobry w wykonaniu naszych młodych zawodników sezon, który zakończyliśmy na drugim miejscu.

Informacja:

Zakończenie sezonu drużyny seniorów odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 18:00 w restauracji "Kalimera" w Lyskach.