Podsumowanie sezonu 2016/17

• autor: LKSLYSKI, 2017-07-03 21:20

Sezon 2016/17 przeszedł już do historii w miniona środę poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w meczach barażowych o wejście do klasy A. Znamy też drużyny, które pożegnały się z klasą okręgową i w przyszłym sezonie zagrają w raciborskiej klasie A. Podsumujemy także występy naszych zespołów oraz wyróżnimy niektórych zawodników, którzy w głównej mierze przyczynili się do dobrego 7 miejsca w tabeli.

Na koniec wspomnimy o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym LKS Lyski na którym wybrano nowy zarząd oraz "nowego starego" prezesa klubu.

kliknij więcej, aby przeczytać szczegółowe podsumowanie tego co działo się w ostatnich miesiącach wokół w lokalnych rozgrywkach oraz naszym klubie

Na początek podsumowania przyjrzymy się wynikom osiąganym przez drużynę seniorską. Fantastyczna jesień w wykonaniu naszego zespołu pozwalała myśleć o ambitniejszych celach w rundzie wiosennej, jednakże ta runda była już zdecydowanie trudniejsza. Wystarczy wspomnieć, że w 16-stu meczach rundy jesiennej(1 mecz awansem z rundy wiosennej) nasz zespół zdobył aż 34 punkty. Na ten wynik złożyło się 10 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki. Zajmowaliśmy wtedy 4 miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co Krzanowice i Kobyla a do liderujących Raszczyc traciliśmy 3 oczka W rundzie wiosennej pozostało do rozegrania 14 meczy i w tym okresie wyniki już nie były tak dobre, bowiem zdobyliśmy tylko 19 punktów, jednakże czołowe drużyny rozgrywek też miały problemy ze zdobywaniem punktów. Do gry o awans włączyły się znajdujące się za naszymi plecami Gorzyce, rewelacja wiosny Studzienna oraz Chałupki. Walka o awans toczyła się do ostatnich sekund rozgrywek, które były na ich finiszu naprawdę emocjonujące. Nasza drużyna do samego końca walczyła o jak najlepsze miejsce, jednak głupio potracone punkty na wiosnę przesądziły o tym, że nie mogliśmy w gminie Lyski zaliczyć podwójnego awansu do klasy okręgowej z LKS Raszczyce, które mimo problemów kadrowych zdołały obronić pozycję z jesieni i zostali mistrzami A-klasy Podokręgu Racibórz. Drugie miejsce premiowane awansem zdobyli zawodnicy z Krzanowic, którzy przed ostatnią kolejką nie byli faworyzowani w grze o awans. Miejsce na podium rozgrywek przypadło graczom LKS Studzienna, którzy po 11 kolejkach byli w fatalnej sytuacji z zaledwie 3 punktami na koncie. Wtedy na ratunek przyszedł grający trener Wojciech Grabiniok, który osiągnął rewelacyjny wynik i wywindował Studzienną wysoko do góry. Zabrakło niewiele..

4 pozycja w tabeli to Czarni Gorzyce zdaniem wielu najpoważniejszy kandydat do awansu, jednak czegoś tej drużynie zabrakło. Na piątym miejscu sezon zakończył Płomień Kobyla, któremu wystarczyło wygrać w ostatniej kolejce z Brzeziem, które opuści szeregi klasy A. Porażka na własnym boisku to była sensacja. Na szóstym miejscu gromadząc tyle punktów co Lyski znalazły się Chałupki, które wyprzedziły nas lepszym bilansem bezpośrednich gier. Za naszą drużyną w tabeli znaleźli się kolejno Czarni Nowa Wieś(9 punktów straty do Lysek), Górnik Pszów, Zawada Książęca, Wypoczynek Buków i Start Pietrowice Wielkie. Do klasy B zostały zdegradowane aż 4 drużyny:LKS Brzezie, Strzelec Rzuchów, Stal Kuźnia Raciborska i outsider rozgrywek Ocice Racibórz.

Z klasą okręgową pożegnały się 3 drużyny z Podokregu Racibórz: Silesia Lubomia, Buk Rudy Wielkie i LKS Tworków to zwiastuje emocjonujące rozgrywki w sezonie 2017/18. Beniaminkami rozgrywek będą: KS Kornowac, Dąb Gaszowice II oraz zwycięzca barażu LKS Unia Turza Śląska II, która w dwumeczu pokonała LKS Pawłów 7:3.

Warto wspomnieć indywidualne osiągnięcia zawodników. Zdecydowanie najlepszym strzelcem naszej drużyny i czołowym rozgrywek został Bronek Kłosek z 25 trafieniami na koncie, 13 trafień zanotował Łukasz Kuczera a 7 goli zdobył Jarek Wojaczek, który wzmocnił naszą drużynę w przerwie zimowej. Najwięcej minut na boisku spędzili Szymon Przygoda, który zagrał w 29 meczach w pełnym wymiarze czasowym oraz Łukasz Kuczera i Bronek Kłosek. W klasyfikacji asyst najlepsi byli B.Kłosek 12 asyst, Kamil Gawlyta 9 asyst i Tomek Langer 7 asyst.

Drużyna w tym sezonie zdobyła łącznie 73 gole a straciła 52 gole.

Drużyna juniorów młodszych pod opieką Daniela Mrozka w 8 meczach rundy wiosennej wygrała 6 spotkań a 2 zakończyły się porażkami z Unią Racibórz, która wygrała grupę C.

25 czerwca 2017 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze na którym podsumowano 4 letnią działalność zarządu oraz powołano nowy 7 osobowy zarząd klubu, który wkrótce przedstawimy za pośrednictwem strony klubowej.

Nasza seniorska drużyna przygotowania do sezonu rozpoczyna 12 lipca. Wkrótce poinformujemy o okresie przygotowawczym i rywalach z jakimi zmierzymy się w sparingach przedsezonowych oraz zmianach w regulaminach rozgrywek jakie nastąpią od nowego sezonu. Zapraszamy do śledzenia strony lkslyski.futbolowo.pl