Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Sezon 2016/2017 zakończony na dobrym 7 miejscu

• autor: LKSLYSKI, 2017-06-17 22:18

Dzisiaj zakończyły się rozgrywki sezonu 2016/2017. Nasza drużyna jak na beniaminka tych rozgrywek spisała się dobrze zajmując 7 miejsce gromadząc na swoim koncie 53 punkty. Do zwycięzcy rozgrywek z Raszczyc tracimy tylko 6 punktów. To pokazuje jak wyrównany był ten sezon. Szersze podsumowanie sezonu pojawi się na stronie wkrótce.

W ostatnich dniach nasza grała w Boże Ciało z Kobylą. Przed tym meczem było mnóstwo niewiadomych i nawet nasz zespół przed tym meczem miał matematyczne szanse na awans. Zespół gości przy ewentualnym zwycięstwie miał jeszcze większe szanse na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

kliknij, więcej aby przeczytać relację.

Spotkanie stało na dość wysokim poziomie nasz zespół od początku spotkania szukał swoich szans na objęcie prowadzenia. Goście także nie pozostawali dłużni i atakowali naszą bramkę. Ta sztuka im się udała w 10' po wygranym pojedynku Szałkowskiego z Ł.Kuczerą napastnik Kobyli nie daje szans dobrze dysponowanemu tego dnia D.Bierzie. Nasza drużyna dązy do wyrównania doskonałe okazję mają w tym okresie gry m.in. Sz.Przygoda, który z bliskiej odległości nie zdołał jednak skierować piłki głową do bramki a solowa akcja T.Langera zakończona mocnym uderzeniem trafia tylko w słupek. Co się nie udało w poprzednich akcjach udaje sie w 27' po stałym fragmencie gry. Piłka zostaje strącona prze J.Wojaczka a swoją najsilniejszą broń wykorzystuje B.Kłosek nie dając szans bramkarzowi Kobyli mocnym uderzeniem głową. Do przerwy 1:1. Druga połowa zdecydowanie pod dyktando Lysek, którym brakuje jednak zimnej krwi, aby zadać cios i wyjść na prowadzenie. Znakomitą okazję miał m.in Cz.Wojciechowski obchodzący dzień wcześniej swoje pięćdziesiąte urodziny. W tej sytuacji zabrakło niewiele. Nasz zespół wykazywał spore chęci do gry ofensywnej. Kobyla czekała na kontratak. Na nasze nieszczęście taka okazja przytrafiła się w 84'. Mocne dośrodkowanie z bocznej strefy boiska w pole karne a tam piłka dość szczęśliwie trafia w M.Kołodziejczyka, który w asyście dwóch obrońców szczęśliwie zdobywa dość kuriozalnego gola. Nasz zespół próbuje jeszcze wyrównać stan meczu, jednak ta sztuka się nie udała i to Kobyla zdobywa cenne trzy punkty.

Zdjęcia z meczu  w linku poniżej

Spotkanie sędziowali:

A.Nowak(sędzia główny)

S.Kozioł, W.Błaszczok(sędziowie asystenci)

W dzisiejszym meczu kończącym sezon podejmowaliśmy zespół Wypoczynku Buków. Nasza drużyna dość mocno osłabiona a kadra na spotkanie liczyła zaledwie 12 zawodników. Zespół Lysecki wyszedł z wolą zwycięstwa na to spotkanie. W pierwszej połowie zobaczyliśmy jednego gola autorstwa Ł.Kuczery. W drugiej połowie wynik podwyższył B.Kłosek. Zespół wypoczynku złapał kontakt po efektownej bramce. Wynik meczu został ustalony przez S.Urbasia, który wykorzystał dobre podanie B.Kłoska. Ostatecznie wygrywamy 3:1.

Trening we wtorek o godz. 18:00

Z.Małys(sędzia główny)

Ł.Sytnik, Z.Matysiak(sędziowie asystenci)

A w piątek zapraszamy wszystkich zawodników na zakończenie sezonu. Start godz. 18:00 w salce klubowej.

Do klasy okręgowej awansują LKS Raszczyce i KS 1905 Krzanowice. Niespodzianką zakończył się mecz w Kobyli, gdzie tamtejszy Płomień przegrał z broniącym się przed spadkiem Brzeziem 1:2 a w hicie kolejki Czarni Gorzyce zaprzepaścili szanse na awans w samej końcówce meczu ze Studzienną przegrywając 1:3. Przypomnijmy, że przy porażce Kobyli nawet remis dawał Gorzycom awans a jeszcze taki wynik właśnie był w 84' meczu. Kto spadł do B-klasy poczekajmy na oficjalny komunikat, bowiem mogą spaść aż 3 drużyny z klasy okręgowej do A-klasy: Tworków, Lubomia i Rudy. W takim wypadku z A-klasy spadłyby aż 4 drużyny, czyli: Ocice, Kuźnia Raciborska, Rzuchów i Brzezie.