Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Wygrana w Pietrowicach Wielkich

• autor: LKSLYSKI, 2017-06-11 08:51

Wynikiem 3:2 dla Lysek zakończył się wczorajszy mecz w Pietrowicach Wielkich. Do przerwy wynik 2:2 po bramkach J.Wojaczka i B.Kłoska. W drugiej połowie meczu to nasza drużyna zadała decydujący cios a drugiego gola w meczu zdobył J.Wojaczek na ok 15' przed końcowym gwizdkiem sędziego A.Knury.

Trzeba przyznać spotkanie miało bardzo interesujący przebieg, akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. Nasza drużyna miała mnóstwo okazji tzw.'setek' jednak brakowało zimnej krwi Ł.Kuczerze a T.Langer już w pierwszych minutach meczu mógł rozstrzygnąć losy meczu. W końcowych minutach dwukrotnie z opresji nasz zespół ratował K.Janoszek wybijając piłkę z linii bramkowej.

Skład Lysek: D.Bierza - Sz.Szczyrba, K.Janoszek, Sz.Przygoda, M.Błaszczok - Ł.Kuczera(M.Pastor 85'), S.Urbas(P.Zalesiński 80'), J.Wojaczek, K.Gawlyta - T.Langer(D.Mrozek 60'), B.Kłosek

Spotkanie sędziowali:

sędzia główny:A.Knura

sędziowie asystenci: A.Krybus i R.Kalyciok

Trening we wtorek o godz. 18:00

Do końca sezonu zostały już tylko 2 kolejki. Następny mecz w Boże Ciało 15 czerwca o godz. 14:00 na naszym boisku będziemy podejmować wyprzedzającego nasz zespół o 2 punkty Płomień Kobyla.

Sytuacja w tabeli wygląda bardzo ciekawie. Bardzo blisko zwycięstwa w rozgrywkach jest LKS Raszczyce, który wyprzedza drugie w tabeli Krzanowice o 5 punktów. Te drużyny zmierzą się ze sobą w ostatniej kolejce, jednak jeśli Raszczyce w Czwartek wygrają w Rzuchowie to sprawa mistrzostwa zostanie rozstrzygnięta. Krzanowice z 54 punktami zajmują drugie miejsce, jednak dwa ostatnie mecze grają z bezpośrednimi rywalami o awans. W czwartek czeka ich wyjazd do Gorzyc a w sobotę będą podejmować najprawdopodobniej już zwycięzce rozgrywek z Raszczyc. Na trzecim miejscu z 53 punktami jest Studzienna, która w środę podejmować będzie szóste w tabeli Chałupki, które mają jednak tylko 1 punkt mniej. Ten mecz powinien trochę więcej wyjaśnić przed czwartkowymi potyczkami. W sobotę Studzienna jedzie na wyjazd do Gorzyc, czyli aktualnie czwartej drużyny w tabeli mającej tyle samo punktów co Studzienna. Piąta w tabeli Kobyla z 52 punktami na koncie gra z nami w czwartek przy ewentualnym zwycięstwie możemy wyprzedzić ich o 1 punkt w tabeli. w ostatniej kolejce Kobyla gra z niepewnym swego losu Brzeziem, które walczy o utrzymanie pokazując to tydzień temu na naszym boisku. Szóste w tabeli Chałupki z 52 punktami grają jak już wspomniano ze Studzienną i dobrze radzącą sobie na wiosnę Kuźnią Raciborską, która jednak po wczorajszych meczach straciła szansę na utrzymanie w A-klasie. Nasza drużyna na siódmym miejscu ma 50 punktów na koncie i przed sobą mecze z Kobylą i Bukowem. Zapowiada się bardzo interesujący tydzień w rozgrywkach A-klasy. W przyszłą sobotę 17 czerwca ok. godz. 19:00 będzie już wszystko jasne.