Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Przegrana seniorów, 15 goli juniorów

• autor: LKSLYSKI, 2017-06-04 21:39

Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia we wczorajszym meczu z Brzeziem. Czternasta drużyna w tabeli walczyła do końca o zwycięstwo, bowiem tej drużynie grozi degradacja do B-klasy i każdy punkt na ostatniej prostej rozgrywek jest na wagę złota. Nasza drużyna po pierwszej połowie prowadziła 1:0 po bramce B.Kłoska, który wykorzystał złe ustawienie Brzezia w defensywie po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Sz.Przygody. w pierwszej połowie jedna bardzo kontrowersyjna decyzja, bowiem po faulu na B.Kłosku naszej drużynie należał się rzut karny, jednak został tylko odgwizdany rzut wolny na linii pola karnego. W pierwszej połowie w kilku sytuacjach z opresji nasz zespół uratował bramkarz D.Bierza.

Druga połowa nie najlepsza w wykonaniu Lysek. Gra nie układała się po myśli zawodników z Lysek. Warty odnotowania jest mocny strzał J.Wojaczka w którym zabrakło tylko nieco więcej precyzji, bowiem piłka odbiła się zewnętrznej części słupka. Brzezie walczyło do końca aż w 81' przyjezdni wyrównują stan meczu. W 85' po faulu D.Glapiaka w polu karnym, jedenastka zostaje wykorzystana przez doświadczonego A.Krupy. Nasza drużyna nie mając nic do stracenia próbują jeszcze wyrównać stan meczu co wykorzystują goście wyprowadzając skuteczną kontrę. Ostatecznie polegliśmy 3:1 i spadamy na siódme miejsce w tabeli.

Spotkanie sędziowali:

O.Huptaś(sędzia główny)

M.Niedziela, D.Podlasek(sędziowie asystenci)

W razie zwycięstwa mogliśmy zbliżyć się do drugiego miejsca premiowanego awansem na zaledwie 3 punkty i końcówka sezonu mogła być jeszcze bardziej emocjonująca. Warto zwrócić uwagę na wyniki tej kolejki, bowiem Raszczyce poległy w Kobyli 2:6, Krzanowice w Kuźni Raciborskiej 1:5, Chałupki w Pszowie 1:2 a Gorzyce zaledwie zremisowały z Bukowem 0:0, zaś Studzienna uratowała 3 punkty w 92' z mocno osłabionym Rzuchowem, dlatego tym bardziej można żałować straconych punktów we wczorajszym meczu.

Do końca sezonu już tylko trzy mecze. Najbliższy zagramy 10 czerwca o godz. 17:00 w Pietrowicach Wielkich.

Juniorzy w meczu wyjazdowym pokonali Rzuchów 15:1 zapewniając sobie drugie miejsce w grupie. Za tydzień w niedzielę ostatni mecz sezonu z Syrynią.

Trening w tym tygodniu w czwartek o godz. 18:00 na boisku