Podsumowanie roku w wykonaniu LKS Lyski.

• autor: LKSLYSKI, 2016-12-21 10:48

Koniec roku zbliża się błyskawicznie z tej okazji chcielibyśmy zaprezentować Państwu, podsumowanie roku okiem redakcji strony klubowej, który niewątpliwie był naszego klubu ciekawy i pełny wrażeń. Rok 2016 dla naszego klubu jest najlepszy od kilkunastu lat. Dobre wyniki w rundzie wiosennej dostarczyły naszym kibicom wiele pozytywnych emocji i upragniony awans do klasy A z której nasz został zdegradowany w 2009 roku. Jako beniaminek nasza drużyna spisywała się bardzo dobrze i wszyscy związani z klubem mogą być zadowoleni ze stanu punktowego.

Zapraszamy do lektury

Jednakże to dopiero połowa sezonu i drużyna dopiero będzie mogła zostać zweryfikowana po 14 meczach, które zostały do rozegrania już na wiosnę 2017 roku. Start rundy wiosennej został zaplanowany na 25 marca, zagramy wtedy na własnym boisku z LKS-em Studzienna.

Nasza drużyna w 30 oficjalnych meczach w tym roku wygrała 20-krotnie, 7-krotnie remisowaliśmy i 3 mecze zakończyły się porażkami.

Rok 2016 rozpoczęliśmy fatalnie. Porażka 1:2 na własnym boisku z Jankowicami nie zwiastowała niczego dobrego tym bardziej, że w następnej kolejce zaledwie zremisowaliśmy na własnym boisku z rewelacją wiosny Rudą Kozielską 1:1. Wtedy traciliśmy już 9 punktów do prowadzącej Zawady Książęcej i 5 punktów do rezerw Gaszowic i Adamowic, które miały jeszcze jeden mecz mniej rozegrany. Zapowiadało się, ze kolejny sezon będziemy grać w B-klasie.

Od następnego meczu byliśmy już świadkami serii 6 zwycięstw. Zwycięstwo 5:1 w Grzegorzowicach, 11:1 z Babicami, bardzo ciężko wywalczone 3 punkty w Pawłowie po zwycięstwie 3:2 i pokonanie lidera z Zawady Ks. dodało podopiecznym trenera Damiana Cicheckiego wiarę we własne możliwości i pokazało, ze jeszcze nie wszystko stracone. Nasz zespół skupił się na walce chociażby o 2 miejsce premiowane gra w barażu. Zwycięstwo 6:2 z Markowicami i 6:1 w Gamowie tylko potwierdziły, ze nasz zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przed decydującymi meczami z najgroźniejszymi rywalami byliśmy już na drugim miejscu, wszystko zależało od nas, najważniejsze wydawało się nie przegrać z Adamowicami i Gaszowicami. Oba mecze zremisowaliśmy. Szanse Gaszowic i Adamowic na 2 miejsce zmalały praktycznie do 0. Największym rywalem dla naszej drużyny była Ruda Kozielska z zaledwie 1 punktem straty. Nasz zespół nie mógł sobie pozwolić na potknięcie z Rudnikiem!

Ten mecz wygraliśmy 7:2 a Ruda Kozielska przegrała w przedostatniej kolejce u zwycięzcy rozgrywek w Zawadzie Ks. 2:1. Takie wyniki dały naszemu zespołowi prawo gry w barażu. Zanim to sie stało nasz zespól pokonał jeszcze w ostatniej kolejce Górki Śl. 3:2 i 52 punktami na koncie w 24 meczach sezonu 2015/16, 90 bramkach zdobytych i 34 straconych zajęliśmy 2 miejsce.

O awans do klasy A musieliśmy się zmierzyć z zespołem z Bieńkowic.

Po zwycięstwie 3:0 na swoim boisku nasza drużyna wcale nie była faworytem w rewanżu. W środowisku bukmacherów  za każdą postawioną złotówkę na nasz zespół można było wygrać 3.40zł. Dodajmy, że na zwycięstwo Bieńkowic było tylko 1.8 zł. Nasza drużyna nie dała najmniejszych szans gospodarzom i już po pierwszej połowie prowadziliśmy 5:1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:4 i mogliśmy w tym dniu świętować awans do A-klasy (zostało to uwiecznione na poniższym filmiku) a naród świętował awans reprezentacji do ćwierćfinału EURO po zwycięstwie dopiero po serii rzutów karnych ze Szwajcarami.

Radość kibiców wraz zawodnikami po zwycięskim barażu o wejście do klasy A

kliknij, więcej aby przeczytać  podsumowanie drugiej części roku.

Po awansie do klasy A raczej mało kto dawał szanse naszemu zespołowi na odegranie znaczącej roli. Jednak początek sezonu pokazał, że nasz zespół  może się liczyć.6 kolejnych zwycięstw. Inauguracja jak najbardziej udana i 9:2 z Rzuchowem a następnie wyjazdowe zwycięstwo ze Studzienną 1:0 i 1:0 z Czarnymi Gorzyce po trafieniu Cześka Wojciechowskiego w 92'. Kolejny mecz to wygrana 3:2 w Zawadzie Książecej, mimo tego, że już po 23' przegrywaliśmy 2:0 grając w 10-ciu. Po kilku dniach wynik został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Lysek po tym jak naruszono nietykalność sędziego liniowego.V kolejka to zwycięstwo naszej drużyny nad outsiderem rozgrywek z Kuźni Raciborskiej. W VI kolejce wielkie derby gminy z Czarnymi Nowa Wieś i zwycięstwo 1:0. Nasza znakomita seria została przerwana dopiero w VI kolejce na terenie także rewelacyjnego beniaminka z Kobyli(remis 3:3), który zgromadził po jesieni tyle punktów co nasz LKS. Rozpoczęła się w środku rundy nienajlepsza seria naszego zespołu. W VIII kolejce uratowany remis z Pszowem z rzutu karnego w ostatniej akcji meczu. IX seria spotkań to pierwsza porażka naszej drużyny w Krzanowicach 0:3. W X kolejce remis 2:2 u siebie z Chałupkami. XI kolejka kolejny mecz derbowy tym razem w Raszczycach i dość wysoka porażka 1:5 na wiosnę czas rewanżu z aktualnym liderem rozgrywek, który wyprzedza o 3 punkty grupę pościgową w której znajduje się nasz zespół. Końcówka roku bardzo dobra w naszym wykonaniu. Pokonanie raciborskich drużyn z Ocic i Brzezia a następnie Startu Pietrowice Wielkie. W ostatniej kolejce dzielimy się punktami z Bukowem. Rundę wiosenną, którą już rozpoczęliśmy awansem zaczynamy od zwycięstwa 5:3 na terenie Strzelca Rzuchów.

Za ok. miesiąc nasz zespół rozpoczyna okres dwumiesięcznego przygotowania do rundy wiosennej. Od tego okresu będzie bardzo dużo zależało gdzie nas zespół znajdzie się.

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia

Życzymy Wam zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niechaj ta magiczna noc będzie wypełniona
nadzieją i miłością.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech spełnią się wszystkie Wasze
najskrytsze marzenia