Lyski pokonują Ocice

• autor: LKSLYSKI, 2016-10-31 07:41

W meczu XII kolejki raciborskiej klasy A graliśmy z drużyną LKS Ocice. Nasz rywal znajdujący się w dolnych rejonach tabeli na mecz w Lyskach zjawił się w zaledwie dziesięcioosobowym składzie i nastawił się na "postawienie autobusu" przed swoją bramkę. Taktyka ta dość długo przynosiła efekt, bowiem goście przez godzinę gry dzielnie się bronili. Wynik w 60' otworzył B.Kłosek, który zdołał jeszcze zdobyć 3 kolejne bramki i ostatecznie wygrywamy 4:0.

kliknij więcej, aby przeczytać relację z meczu

Nasza drużyna od początku spotkania rzuciła się do ataków. Wszyscy zawodnicy Ocic bronili się na swej połowie. Taktyka gry z kontry mogła przynieść efekt w postaci gola. Sytuacji sam na sam z Darkiem Bierzą nie wykorzystał, jednak napastnik gości. Nasza defensywa nie powinna dopuścić do takiej sytuacji i spowodowania sytuacji gry 1 na 1 z naszym stoperem. W dalszej części meczu jedna, ale za to bardzo kontrowersyjna sytuacja, ponieważ obrońca Ocic wybija piłkę rękoma z linii bramkowej, jednak sytuacja ta nie została dostrzeżona przez sędziego głównego, który w gąszczu zawodników w polu bramkowym mógł nie zauważyć przekroczenia przepisów gry i też nie wyrzucił z boiska tegoż zawodnika.

Nasza drużyna mimo sporej liczby okazji nie potrafiła zamienić ich na bramkę. Czas biegł a w naszym zespole coraz więcej nerwowości. Worek z bramkami otworzył się z bramkami dopiero w 60' po dokładnym dośrodkowaniu z prawej strony, najwyżej w polu karnym wyskoczył B.Kłosek nie dając szans z bliskiej odległości bramkarzowi gości. Kolejne bramki wydawały się kwestią czasu, bowiem gracze Ocic szukali bramki wyrównującej, co dało naszemu zespołowi więcej miejsca na połowie przeciwnika.

Kolejne bramki autorstwa B.Kłoska padły w 65' 75' i 85'. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 i przełamaliśmy w końcu złą passę bez zwycięstwa, która trwała od 17 września, kiedy to pokonaliśmy w meczu VI kolejki Czarnych Nowa Wieś.

Ł.Sytnik (sędzia główny)

M.Niedziela, B.Faber (sędziowie asystenci)

Treningi zespołu seniorów i juniorów w środę o godz. 19:00 i piątek o godz. 17:30 na orliku w Lyskach.

W XIII kolejce nasza drużyna zagra 6 listopada( niedziela) o godz. 13:30 w Brzeziu.