z kim zagramy w A-klasie cz.II

• autor: LKSLYSKI, 2016-07-26 13:47

Zapraszamy do zapoznania się z drugą z czterech części naszego informatora.

LKS Brzezie

Rewelacja rundy wiosennej sezonu 2015/16. Bilans na wiosnę 9 zwycięstw, 5 remisów, 0 porażek. Mimo, ze drużyna z Brzezia była beniaminkiem rozgrywek to ostatecznie zakończyła rozgrywki na wysokiej 6 pozycji.

Mimo dobrych wyników przed rundą jesienną doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Grającego trenera Marcina Ulańskiego zastąpił znany w lokalnym środowisku piłkarskim Andrzej Jasiński, który jeszcze niedawno prowadził LKS 07 Markowice.

Motorem napędowym drużyny Brzezia są kapitan Błażej Dzierżawa występujący w środku pomocy oraz powracający po ciężkiej kontuzji Andrzej Krupa. Drużyna z Brzezia jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem w szczególności dla drużyn ze szczytu tabeli, co potwierdził ostatni sezon, gdy byli w stanie pokonać Tworków, Gorzyce, Krzanowice czy urwać punkty Raszczycom. W tym sezonie drużyna ta jest w stanie zapewne znowu powalczyć o wysoką lokate

LKS Chałupki

Kolejny z beniaminków sezonu 2015/16, którego największą siłą jest kolektyw. Drużyna z którą jeszcze niedawno mierzyliśmy się w rozgrywkach klasy B. Za każdym razem mecze z Chałupkami było bardzo emocjonujące. 7 miejsce w poprzednim sezonie to dobry wynik jak na beniaminka. W tym sezonie podopieczni trenera Kaczora zapewne postawią wysoko poprzeczkę drużynom walczącym o najlepsze miejsca.

KS Stal Kuźnia Raciborska

Drużyna bardzo chimeryczna,bilans poprzedniego sezonu to 13 zwycięstw, 4 remisy i 13 porażek. Ostatecznie dało to pozycję w samym środku tabeli. Drużynę napędza Marcin Hómin król strzelców poprzedniego sezonu wraz z T.Pieczarkiem z KS Krzanowice. Mocno napastnika Kuźni wspiera D.Kilian, który wzbudza zainteresowanie włodarzy IV ligowej Unii Racibórz.

Nasza drużyna w ten weekend zmierzyła się z Kuźnia, wypadając dobrze na tle tego przeciwnika wygrywając 5:2. Oby wynik ten powtórzyć w sezonie.

Warto zwrócić uwagę także na piękny obiekt, który został oddany do użytku przed sezonem 2015/16. Jak na lokalne warunki to jest czego pozazdrościć.

LKS Czarni Nowa Wieś

Drużyna zza miedzy. Boiska Czarnych i naszego LKS-u są oddalone od siebie o ok.2km. Wielkie derby gminy zapowiadają się niezwykle ciekawie. Mecze z Nowa Wsią należą do serii tych prestiżowych. Ostatni raz w meczu ligowym mierzyliśmy się z Czarnymi w sezonie 2008/09 kiedy to niestety nasza drużyna opuściła szeregi A-klasy. Obie drużyny mimo wszystko bardzo dobrze się znają i każdej z drużyn będzie zależeć aby na koniec sezonu okazać się lepszym nie tylko w bezpośrednim meczu, ale także w końcowej tabeli. Kiedy zagramy z Nową Wsią okaże się w najbliższym czasie aż w Podokręgu Racibórz pomyślą o opublikowaniu terminarzu rozgrywek, ponieważ sezon już tuż tuż...