Z kim zagramy w A-klasie cz. I

• autor: LKSLYSKI, 2016-07-20 11:49

Redakcja strony postanowiła przybliżyć sylwetki klubów z jakimi zmierzymy się w rozpoczynającym się 13/14 sierpnia sezonie klasy A.

Póki co terminarzy rozgrywek jeszcze nie opublikowano, jednak należy się spodziewać że na dniach poznamy dokładny terminarz rozgrywek sezonu 2016/17

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą z czterech części naszego informatora.

Górnik Pszów

Miniony sezon drużyna z Pszowa zakończyła na 14 miejscu w stawce 16 zespołów II grupy katowickiej klasy okręgowej. Ten wynik spowodował kolejną degradację tego zespołu, bowiem sezon 2014/15 zakończył się spadkiem z IV ligi.

Jedyny spadkowicz z klasy okręgowej w tym sezonie zapewne będzie na drugim biegunie rozgrywek i będzie liczył się w walce o awans. Bogata historia a także infrastruktura klubu nie przystoi takiemu klubowi jak Górnik grać na poziomie A-klasy i działacze klubu liczą na rychły powrót do klasy okręgowej.

Z zespołem Pszowa mierzyliśmy się w sobotę w meczu sparingowym, jednak ten sparing nie może być odpowiedzią na pytanie o co będą walczyć oba zespoły w tym sezonie, bowiem w obu zespołach brakowało sporo zawodników. Mecz zakończył się wynikiem 3:8.

Jak sobie poradzą gracze trenera Marka Powiecko w A-klasowych realiach to czas pokaże. Wydaje się, że zespół Górnika w tej klasie może należeć do drużyn, które mogą rozdawać karty. Mieszanka rutyny z bardzo uzdolnioną młodzieżą może dać pożądany efekt w postaci powrotu do klasy okręgowej.

KS 1905 Krzanowice

Trzeci zespół ubiegłego sezonu. Podopieczni trenera Józefa Teresiaka wskoczyli na podium w ostatniej kolejce. Zespół Krzanowic w ostatnich latach przyzwyczaił kibiców do wysokich lokat na koniec sezonu. Poprzedni zakończył się także na trzecim miejscu, przegrywając walkę o awans na samym finiszu rozgrywek z Zameczkiem Czernica z którym mieli gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Czy sezon 2016/17 zakończy się trzecim z rzędu podium drużyny z pod czeskiej granicy.

Drużyna ta tworzy zgrany kolektyw a jej liderem jest Tomasz Pieczarek zdobywca 24 bramek król strzelców minionych rozgrywek.

strona internetowa ---> http://ks05krzanowice.futbolowo.pl/

Czarni Gorzyce

Miniony sezon gracze Gorzyc zakończyli na czwartym miejscu A-klasy. Zespół ten prawie do samego końca liczył się w walce o awans, jednak porażka na 3 kolejki przed końcem w Rudach spowodowała, ze szanse na awans zmalały do minimum a porażka w ostatniej kolejce 4:0 w Brzeziu zepchnęła tą drużynę z A-klasowego podium. Podopieczni trenera Tomasza Cieluska w tym sezonie zapewne liczą na ogrom zwycięstw co w końcowym rozrachunku powinno dać miejsce w czołówce klasy A.

Warto zwrócić uwagę na napastnika tejże drużyny, mowa tutaj o Marku Mnichu, który z 22 bramkami na koncie znalazł się na trzecim miejscu listy najlepszych strzelców.

strona internetowa klubu -->http://czarnigorzyce.futbolowo.pl/

LKS Raszczyce

Piąty zespół minionego sezonu, najwięcej zdobytych bramek(96 goli) niesamowita siła ofensywna.

Zespół z gminy Lyski. Spotkanie z Raszczycami niewątpliwie będzie jednym z ciekawszych akcentów tego sezonu, bowiem będą to wielkie derby gminy.

Przyjęło się, ze zespół Raszczyc to takie lokalne rezerwy Bayernu Monachium, dzięki jednemu mieszkańcowi tej miejscowości, który jest pracownikiem wielkiego potentata europejskiego futbolu i dzięki temu klub z Raszczyc może liczyć na sprzęt z tego klubu. Niewątpliwie fajna sprawa dla klubu z tak małej miejscowości.

Motorem napędowym drużyny prowadzonej przez grającego trenera Romana Kowalczyka są Rafał Drożdż  obaj niegdyś występujący w drugoligowym Włókniarzu Kietrz oraz Tomasz "Ebul" Sobeczko znany w lokalnym środowisku piłkarskim bardzo szybki skrzydłowy.

Murawy klubowi z Raszczyc może pozazdrościć nie jeden klub z wyższych klas rozgrywkowych. Awans naszej drużyny z B-klasy do A-klasy to będzie niesamowity przeskok pod względem boisk na jakich będziemy rozgrywać swoje mecze. W tej klasie typowych kartoflisk nie powinniśmy już doświadczać tak często. Tym razem to nasze boisko będzie tym jednym z gorszych co może się okazać atutem naszego zespołu.

Sezon 2016/17 zapowiada się bardzo interesująco. Jak wypadnie nasz zespół na tle nowych drużyn z którymi przyjdzie nam się zmierzyć?

O co nasz zespół będzie walczył w tym sezonie okaże się po rundzie jesiennej.