Podsumowanie sezonu 2015/16

• autor: LKSLYSKI, 2016-07-02 08:46

Sezon 2015/16 zakończył się niewątpliwie sukcesem, cel jaki sobie postawiliśmy przed sezonem, jakim był awans do A-klasy został zrealizowany. Mimo tego, że bezpośredni awans do A-klasy miał zapewniony zwycięzca rozgrywek, czyli drużyna Zawady Książęcej, nasza drużyna musiała walczyć do końca w dwumeczu barażowym do którego promocję otrzymali wicemistrzowie obu grup klasy B. Nasza drużyna pewnie pokonała w dwumeczu drużynę LKS Bieńkowice aż 10:4. Spotkania barażowe zakończyły się wynikami 3:0 na lyseckim boisku i 4:7 w zeszłą sobotę w Bieńkowicach. Nasza drużyna mogła się cieszyć z upragnionego awansu, który wspólnie z naszymi fanami świętowaliśmy do późnych godzin nocnych, przy czym świętowanie nawet zakłócało ciszę nocną, jednak nikt nie miał większych pretensji, ponieważ awans do wyższej klasy rozgrywkowej to ważne wydarzenie w życiu miejscowości.

kliknij więcej, aby przeczytać szerszą relację z zakończonego sezonu.

Podokręg Racibórz opublikował komunikat w którym podsumowuje sezon

link do komunikatu --> http://www.podokregraciborz.pl/komunikaty2016/Komunikat%2017.pdf

Miło nam poinformować, że najlepszym strzelcem minionego sezonu został nasz zawodnik. Z 34 trafieniami i zdecydowaną przewagą nad pozostałymi najlepszymi strzelcami królem strzelców tego w Podokręgu Racibórz został Bronek Kłosek, któremu serdecznie gratulujemy bardzo okazałego dorobku strzeleckiego.

Obie rundy w naszym wykonaniu były na dobrym poziomie. 25 punktów zgromadzonych na jesień, gdzie często ratowaliśmy punkty w ostatnich sekundach meczu. Mecz z Zawadą Książęcą wyrównujący gol padł w 91' i spotkanie kończy się wynikiem 1:1. Kolejne mecze w którym przegrywaliśmy już 2:0 a mimo to zdołaliśmy "wyciągnąć" remis w samej końcówce to derbowe potyczki z Adamowicami i Gaszowicami.

Jak cenne były to remisy okazało się na koniec sezonu. Mecze z czołowymi drużynami tego sezonu, mimo tego że nie zostały wygrane to pokazały naszym kibicom, że drużyna walczy do samego końca o jak najlepszy wynik.

Na wiosnę nasza drużyna po nienajlepszych dwóch pierwszych meczach, gdzie na koncie mieliśmy tylko 1 punkt w końcu nastąpiło przełamanie i seria zwycięstw w tym wyjazdowa wygrana 2:0 w Zawadzie Książęcej, ówczesny lider, który z przewagą nad resztą stawki mknął do A-klasy. Nasza drużyna zagrała także mecze w których wręcz zdemolowała przeciwnika. Między innymi zwycięstwo aż 12:1 z Grzegorzowicami czy 11:1 z Babicami robią wrażenie. Nasza drużyna zdobyła 52 punkty za 15 zwycięstw, 7 remisów. Dwukrotnie schodziliśmy z boiska pokonani(najmniej ze wszystkich drużyn). Bilans bramkowy to 90 goli strzelonych(najwięcej) i 34 gole stracone(2 miejsce za Zawadą Książęcą).

Statystyki indywidualne zawodników pod linkiem --> http://lkslyski.futbolowo.pl/menu,5,23,kadra.html

Warto zauważyć, że jest jeden zawodnik w naszym zespole, który zagrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. Jest nim Krzysio Janoszek, który nawet był w stanie się tak poświęcić, że z ważnej uroczystości rodzinnej zdołał przyjechać na wyjazdowy mecz. Szacun Krzysio i wielki szacunek dla żony Krzysia.

Wielkie dzięki za ten sezon dla zawodników, zarządu klubu i kibiców za ten sezon od administratora strony klubowej lkslyski.futbolowo.pl

TO WY TWORZYCIE TEN KLUB!!!

"CAŁY ŚWIAT JUŻ WIE, ŻE LYSKI SĄ W A-KLASIE!!!"

Teraz razem walczymy w A-klasie

Wkrótce więcej informacji na temat zbliżającego się sezonu serie A, który rusza już 13/14 sierpnia