Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Koziołki postawiły wysoko poprzeczkę Lyskom

• autor: LKSLYSKI, 2016-04-10 20:51

W 15 serii spotkań raciborskiej B klasy nasza drużyna mierzyła się z Rudą Kozielską. Można było się spodziewać, że przyjezdni postawią wysoko poprzeczkę naszej drużynie i tak tez właśnie było od pierwszych minut spotkania. W meczu walki, jednak było sporo sytuacji bramkowych, jednak obie drużyny były zazwyczaj nieskuteczne.

kliknij więcej, aby przeczytać relację ze spotkania

Początek meczu to napór przyjezdnych, seria rzutów rożnych  i strzał w poprzeczkę napastnika Koziołków. Po ok 10' zaczynamy osiągać przewagę, sporo dośrodkowań z bocznych stref w pole karne niestety nie przynosi efektu. Defensywa Koziołków raz po raz szybko wyjaśnia sytuację. Parę minut przed przerwą nasz zawodnik zostaje sfaulowany w polu karnym, sędzia nie waha się i wskazuje na 11 metr. Do rzutu karnego podchodzi Bronek Kłosek i pewnym uderzeniem otwiera wynik meczu.

II połowa to wyrównana walka, zarówno Lyski i  Ruda Kozielska mają swoje sytuacje, ale skuteczność pozostawała na niskim poziomie. Ok 85' rzut wolny dla gości z narożnika pola karnego nasz bramkarz niefortunnie wybija piłkę, jednak ląduje ona wprost pod nogi gości, który wpycha piłkę do bramki. Mimo 2 okazji w końcówce meczu naszej drużynie wynik się już nie zmienia i ostatecznie remisujemy 1:1 z Rudą Kozielską.

Jak widać po 2 kolejkach rundy wiosennej układ sił w naszej grupie uległ diametralnej zmianie. Do końca sezonu pozostało 10 trudnych spotkań i jeszcze wszystko może się wydarzyć w tym nieobliczalnym sporcie jakim jest futbol.

W następnej kolejce w sobotę 16 kwietnia o godz. 16:00 gramy na wyjeździe z LKS Grzegorzowice i musimy skupić się teraz tylko na tym jednym meczu. Sporo kontuzji w naszym zespole nie ułatwia nam sytuacji, bowiem kadra także do najszerszych nie należy.

Treningi w tym tygodniu wtorek i czwartek o godz. 18:00 na boisku.