Rzuty wolne kluczem do sukcesu w Markowicach

• autor: LKSLYSKI, 2015-04-04 17:01

W Wielką Sobotę o godz.11:00 nasza drużyną zagrała wyjazdowe spotkanie z LKS-em 07 Markowice. Mecz 3 drużyny z pierwszą w tabeli zapowiadał się bardzo interesująco.  Mecz zakończył się wynikiem 2:1(1:1) dla naszego zespołu. Przy porażce Brzezia w Zawadzie Książęcej 1:0 zostaliśmy samodzielnym liderem w II grupie raciborskiej B-klasy.

kliknij więcej, aby przeczytać relację.

Link do zdjęć z meczu -- >http://sport.nowiny.pl/107930-lider-b-klasy-wygrywa-w-markowicach.html

Od początku spotkania obie drużyny skupiały się wyłącznie na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Sytuacji bramkowych było niewiele.

Typowy mecz walki o wywalczenie przewagi w środkowej strefie boiska, żadnej z drużyn ta sztuka się nie udawała. Naszemu zespołowi udaje się w końcu zdobyć pierwszego gola. Po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony przez D.Nieszporka w światło bramki, zasłonięty bramkarz Markowic nie miał nic do powiedzenia. Chwilę później Markowice mogły wyrównać, jednak poprzeczka ratuje naszą drużynę. Dobry okres gry gospodarzy ok. 30' zakończył się zdobyciem gola wyrównującego. W tej sytuacji nasz zespół nie zdołał wybić piłki z własnego pola karnego. Druga odsłona bliźniaczo podobna do tej pierwszej. Wyrównane spotkanie w dalszym ciągu, jednak to nasz zespół ma tym razem klarowniejsze sytuacje. Po jednej z nich Cz.Wojciechowski uderza w poprzeczkę z bliskiej odległości. Naszej drużynie sprzyja szczęście, po uderzeniu z rzutu wolnego przez D.Machoczka piłka odbija się jeszcze od muru, całkowicie myląc goalkeapera gospodarzy. Mając korzystny wynik nasza drużyna skupiła się na utrzymaniu korzystnego wyniku do końca spotkania. W końcówce spotkania po kontrze A.Czogała wychodzi na sytuację sam na sam, bramkarz Markowic zatrzymuje akcję ręką poza polem karnym, decyzja sędziego mogła być tylko jedna- czerwona kartka. Ciekawie rozegrany rzut wolny dwójki D.Machoczek D.Nieszporek został wyłapany przez bramkarza, który uruchomił kontratak. Nieprzepisowo zawodnika Markowic zatrzymał D. machoczek za co otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jednak nasz zespól dowiózł jednobramkowe zwycięstwo do końca.

W następnej kolejce nasz zespół będzie podejmować drużynę LKS-u Grzegorzowice z którym w rundzie jesiennej stoczyliśmy szalony pojedynek. Mimo prowadzenia 4:0 nasz zespół roztrwonił przewagę i tylko obroniony rzut karny uchronił nas od straty punktowej. Wtedy szczęśliwie wygraliśmy 4:3. Oby taki nerwowy pojedynek się nie powtórzył w najbliższej kolejce.

Mecz Lyski - Grzegorzowice w sobotę 11 kwietnia o godz.16:00

Treningi w tym tygodniu we wtorek o godz.18:00(Ze względu na mecz juniorów młodszych) i czwartek o godz.17:30

Pełna mobilizacja i szykujemy się na kolejnego rywala.