Aktualności

Brzezie dwukrotnie pokonane na lyseckim boisku

• autor: LKSLYSKI, 2014-09-07 13:28

W IV serii spotkań drużyna seniorów i juniorów młodszych podejmowała na własnym boisku drużyny z Brzezia.

Seniorzy po bardzo emocjonującym meczu okazali się o jedną bramkę lepsi od gości. Z czym nie mogli się pogodzić działacze drużyny z Brzezia, mając najwięcej zastrzeżeń do pracy sędziego głównego spotkania.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczyna się dla naszego zespołu już w 15' błąd lyseckiej defensywy przy rzucie rożnym wykorzystuje napastnik Brzezia, kierując piłkę głową do siatki. Przed przerwą nasz zespół doprowadza do wyrównania, ładnym uderzeniem z dystansu popisuje się T.Langer.

W drugiej połowie meczu było wszystko co kibice chcą oglądać. Aż 7 bramek i tyle samo kartek, 2 rzuty karne.

Drugą połowę fatalnie rozpoczyna nasz zespół, bo tracimy bramkę. To podziałało mobilizująco na nasz zespół i zaczęliśmy atakować przeciwnika. Skutkiem  tego rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, co wprowadziło sporo nerwowości w szeregach gości zarówno na boisku jak i poza nim. Do jedenastki podszedł bramkarz B.Tytko i za 3 razem w tym sezonie dopiero udało się zamienić stały fragment gry na bramkę.

Kilka chwil i znowu Brzezie wychodzi na prowadzenie tym razem dało znać o sobie doświadczenie A.Krupy w polu karnym i po prostu dał się sfaulować. Zawodnik Brzezia pewnie wykonuje rzut karny i już było 2:3.

Lyski musza znowu gonić wynik już 3 raz w tym meczu i znowu udało się zdobyć bramkę wyrównującą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego T.Langra piłke do siatki wpycha D.Mrozek. Lyski w tym okresie gry maja przewagę i za sprawą A.Czogały wychodzą na prowadzenie. Niestety fatalny w skutkach błąd bramkarza i defensorów i Brzezie wyrównuje stan meczu na 4:4. Strzelcem bramki znowu A.Krupa. Nasz zespół w końcówce przeprowadził ładna akcje prawą stroną zakończoną dokładnym dośrodkowaniem D.Mrozka na głowę G.Dziamałka, który jak się okazało zdobywa zwycięskiego gola. W końcówce meczu nasz zespół dał się zepchnąć do defensywy, ale 3 punkty pozostały w Lyskach. Dodajmy, że przez większa cześć drugiej połowy Brzezie grało w 10 za uderzenie łokciem.

Treningi seniorów w poniedziałek o 18:30 i czwartek o 18:00

Dzisiaj drużyna juniorów pokonała rówieśników z Brzezia 4:3 zdobywając zwycięska bramke w ostatniej akcji meczu. Do przerwy wynik 1:3.