Podsumowanie sezonu 2010/11

• autor: LKSLYSKI, 2011-06-26 17:47

Sezon 2010/11 dobiegł końca, więc nadszedł czas podsumowań.

Dla nas ten sezon zakończył się ogromnym niedosytem z powodu szansy jaką zmarnowaliśmy mianowicie, że awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskały aż 4 zespoły.Największym mankamentem naszej drużyny była niewątpliwie nierówna dyspozycja w czasie sezonu, ponieważ okres bardzo dobrych meczów przeplataliśmy seriami nienajlepszych występów.W szczególności można żałować straconych punktów na jesień z takimi zespołami jak Adamowice kiedy po dziwnym meczu przegrywamy ostatecznie 4:5 choć 3-krotnie obejmowaliśmy prowadzenie, jednak takich meczy przegranych w głupi sposób można naliczyć więcej np. przegrane spotkania z Płonią Racibórz zarówno na jesień na własnym boisku(1:3) i na wiosnę w Raciborzu(3:4) choć prowadziliśmy już 3:1.

Pomimo tego, że w większosci meczów prezentowaliśmy sie na tle piłarskim lepiej niż rywale to cżesto czegoś brakowało.Najczęściej brak skuteczności i indywidualne błędy decydowały o tym, że nie zdobywaliśmy pełnej puli punktów lub schodziliśmy z boiska pokonani.Częste braki kadrowe spowodowane kontuzjami i pauzami za kartki również mają znaczenie a co w bardzo uszczuplonej kadrze miało niebagatelne znaczenie, że sezon zakończyliśmy dopiero na 8 miejscu.

W 30 spotkaniach nasza drużyna zgromadziła 43pkt. na co złożyło się 12 zwycięstw 7 remisów i 11 porażek, zdobywając 65 bramek i tracąc 56.Najwyzsze zwycięstwo odnieśliśmy nad drużynami z Zabełkowa i Brzezia, które pokonaliśmy na własnym boisku 6:0 i Bieńkowice 8:3, jednak naszej drużynie równie często jak zwycięstwa przytrafiały się również wpadki i warto odznaczyć, że na jesień przegraliśmy z wiceliderem B-klasy na koniec sezonu drużyną z Nieboczów aż 1:6 a jedynym pozytywnym momentem tego spotkania  była przepiękna bramka z ok. 30m. w samo "okienko" bramki na 1:0 autosrstwa D.Nieszporka , którą śmiało można uznać jako bramkę sezonu.Warto także zaznaczyć, że z bezkonkurencyjną w tym sezonie drużyną zza miedzy, czyli LKS-em Dzimierz, z którym w tym sezonie 2 razy dzieliliśmy się punktami a wyniki tych meczów także pozostawiają pewien niedosyt, bo prezentowaliśmy sie w tych meczach przynajmniej przyzwoicie na tle drużyny, która 1/4 pkt. w tym sezonie straciła właśnie z nami pokazaliśmy tym samym, ze lysecka"11"  jest bardzo groźna i w przyszłym sezonie to pokaże w B-klasie w której będzie aż 6 nowych zespołów, czyli spadkowicze z A-klasy Strzelec Rzuchów i nieoczekiwanie po 30 latach gry na tym szczeblu rozgrywek została zdegradowana drużyna LKS-u Samborowice a takze beniaminkowie z grupy II C-klasy podokręgu Racibórz Naprzód Borucin drużyna reaktywowana po wielu latach własnie przed tym sezonem i KS Pietraszyn, który po roku wraca znów do B-klasy, zaś z grupy I C-klasy podokręgu Racibórz awans uzyskały rezerwy Włókniarza Nędza występujacego w klasie okręgowej grupy III Katowice i najprawdopodobniej wicelider drużyna LKS Siedliska, ale to dopiero okaże sie w najbliższym komunikacie podokręgu Racibórz w którym poznamy ostateczne rozstrzygnięcia.W rundzie jesiennej nasza druzyna zdobyła 21pkt. a na wiosnę 22pkt..Dodam, że funkcje trenerów w tym sezonie pełnili p.Cz.Wojciechowski, p.Cz.Bugdol i p.T.Zielonka, którym serdecznie dziękujemy za pracę a temu ostatniemu życzymy sukcesów w przyszłym sezonie i wierzymy w odpowiednie przygotowanie do niego a także zaangażowanie zawodników w okresie przygotowawczym, który zaczynamy 18 lipca o godz.18.00 na lyseckim boisku.Jak narazie zostały zaplanowane 3 gry kontrolne a naszymi sparinpartnerami będą drużyny LKS-u Czernica(C-klasa Racibórz) i Płomień Ochojec i Zuch Orzepowice(A-klasa Rybnik).

Na zakończenie podsumowania należy wyróźnić znakomitą postawę naszej drużyny juniorskiej, która przez Ligę Juniorów Młodszych Podokręgu Racibórz  przeszła jak burza gromadząc w 16 spotkaniach 46 punktów, 15 razy wygrywając(2 walkowery) i raz remisując z głównym rywalem o mistrzostwo ekipą z Zawady.U-16 może się takze pochwalić znakomitym bilansem bramek 72 strzelone i tylko 7 bramek straconych może zadowolić opiekuna drużyny D.Mrozka, który przejął drużynę po 5 spotkaniu kiedy zrezygnował dotychczasowy opiekun p.Z.Bugdol.Najskuteczniejszymi zawodnikami w B-klasie byli P.Papierok, który strzelił 15 bramek,Cz.Wojciechowski z 10 bramkami na koncie i M.Mur,D.Nieszporek i K.Gawlyta zdobywcy 5 bramek, zaś najwięcej minut na boisku spędził kapitan D.Mrozek, który rozegrał 29 z 30 meczy po 90 minut.

autor: zbyszek40 2011-06-27 11:53:32

Profil zbyszek40 w Futbolowo NA -6-7 sierpien , planowany sparing Czarni Nowa wies - LKS Lyski

autor: LKSLYSKI 2011-06-27 12:39:58

Profil LKSLYSKI w Futbolowo W ten weekend prezesie najprawdopodobniej już rozpoczną sie rozgrywki choc nie jest to potwierdzone jeszcze info.

autor: romek250 2011-06-27 14:15:35

Profil romek250 w Futbolowo niechodzenie na mecze i brak napastnik to najwazniesze rzeczy braku awansu .Powodzenia w nowym sezonie!

autor: LKSLYSKI 2011-06-27 22:21:58

Profil LKSLYSKI w Futbolowo Informacja o rozpoczęciu sezonu 2011/12 potwierdzona startujemy 7 bądź 8 sierpnia www.podokregraciborz.pl/komuni katy1/Komunikat%2017.doc

autor: paul29031707 2011-06-29 03:03:05

Profil paul29031707 w Futbolowo to se kupcie napastnikow